Vervanging verouderde ondergrondse hoogspanningskabels
Dankzij de werken blijft de elektriciteitsbevoorrading ook in de toekomst verzekerd.
De werken ter vervanging van de verouderde 36kV(kilovolt)-hoogspanningskabels tussen de hoogspanningsstations van Flora in de Eikenmolenwijk in Merelbeke-Melle en Saman op de Dendermondsesteenweg in Sint-Amandsberg zijn 5 mei gestart.
De werken starten in de Peter Benoitlaan en Schooldreef (tot midden juli), en zullen gefaseerd opschuiven richting de beide hoogspanningsstations (voor een uitgebreidere werfplanning, zie tabel of via de interactieve kaart).
Voor de zomer van 2026 moeten alle ondergrondse kabels tussen Flora en Saman vervangen zijn.
Impact zo klein mogelijk houden
Een ondergrondse verbinding wordt meestal via open sleuf aangelegd: we graven eerst een sleuf tussen 600m en 1.000m lang. Over deze afstand (sectie) wordt de sleuf opengehouden tot de kabel in de sleuf wordt gelegd.
Door met secties te werken, zorgen we ervoor dat de hinder en de impact van de werken beperkt blijft. De weg wordt uiteindelijk in de oorspronkelijke staat hersteld. Het tracé van de ondergrondse kabel kent wel wat uitdagingen, zo kruisen we de Schelde, de E17 en de spoorweg.
Op deze plaatsen, maar ook op drukke kruispunten werken we met een gestuurde boring om de impact op de mobiliteit en de buurt zo klein mogelijk te houden.
Werfplanning
