Einde van de kabelwerken rond het hoogspanningsstation
We hebben onze kabelwerken rond het hoogspanningsstation van Aalst succesvol afgerond.
Als netbeheerder werken wij al enige tijd aan de vernieuwing van het hoogspanningsstation van Aalst. Afgelopen zomer startten we rondom het hoogspanningsstation met de vervanging van vijf verouderde ondergrondse kabels (15kV) door één ondergrondse kabel (70kV).
Na de aanleg van de kabels werd er gewerkt aan de verbindingsputten, waar de nieuwe kabels met elkaar verbonden worden. De werken verliepen vlot, en zijn sinds vorige week volledig afgerond. Om buurtbewoners te bedanken voor hun begrip tijdens de werken trakteerden we de buurt op frietjes.
Werken hoogspanningsstation
De werken aan het hoogspanningsstation vorderen verder: deze zomer wordt de hoogspanningsmast aan het AIS-veld afgebroken, nadien wordt ook het AIS-veld afgebroken en wordt het nieuwe GIS-hoogspanningsstation verder afgewerkt.
Tegen eind 2026 moeten alle werken afgerond zijn.
