Aanleg ondergrondse kabels: aangepaste verkeerssituatie Dendermondsesteenweg in augustus
Sinds mei leggen we nieuwe 36kV-kabels aan tussen de stations Sint-Amandsberg en Flora. Vanaf 4 augustus werken we onder de Dendermondsesteenweg, die tijdelijk enkelrichting wordt van Gent naar Destelbergen. De werken duren tot 31 augustus en vinden bewust in de zomer plaats om de hinder te beperken.
We werken in de regio Gent-Oost om het hoogspanningsnet klaar te maken voor de toekomst. Zo leggen we nieuwe ondergrondse elektriciteitskabels (36kV) aan tussen de hoogspanningsstations Sint-Amandsberg (Dendermondsesteenweg) en Flora (Eikenmolenwijk). De bestaande elektriciteitskabels zijn verouderd en worden daarom vervangen. Dankzij de werken blijft de elektriciteitsbevoorrading ook in de toekomst verzekerd.
Verwachte verkeershinder
De werken komen vanaf 4 augustus 2025 in een nieuwe fase terecht. Dan starten we met de aanleg van de ondergrondse kabel in de Dendermondsesteenweg. Om veilig en efficiënt te kunnen werken, zijn we genoodzaakt om een deel van de Dendermondesesteenweg enkel richting te maken en een omleiding te voorzien.
De omleiding die geldt, is de volgende :
- De Dendermondsesteenweg wordt afgesloten tussen Gentbruggestraat en Galgenberglaan voor alle gemotoriseerd verkeer richting Destelbergen met uitzondering van lijnbussen en hulpdiensten, en bromfietsen klasse A. De Lijn en hulpdiensten hebben voorrang richting Destelbergen ter hoogte van de versmalde zones.
- Richting Gent blijft er doorgaand verkeer mogelijk op de Dendermondsesteenweg.
- Wie van Gent richting Destelbergen rijdt, moet omrijden via de Gentbruggestraat, Nijverheidskaai, Paul De Ryckstraat en Galgenberglaan. De Galgenberglaan en Paul De Ryckstraat worden enkelrichtingstraten komende van Nijverheidskaai richting Dendermondsesteenweg.
Omleidingskaart
Werfplanning
